Infrastruktura

 

Nasze centrum danych - najnowocześniejsze tego typu w regionie -ma ponad 100 m2 powierzchni i zlokalizowane jest w Lublinie. Nasza serwerownia jest zabezpieczona fizycznie przed dostępem niepowołanych osób, pożarem oraz zalaniem i problemami z dostawą prądu elektrycznego. Urządzenia umieszczone na naszej powierzchni technicznej podłączone są do sieci Virtual Telecom, która dzięki współpracy z wieloma formami teleinformatycznymi (umowy interconnect) jest doskonale połączona z najważniejszymi sieciami na świecie.

Aby zapewnić optymalne warunki do świadczenia usług kolokacji sprzętu, hostingu oraz rozwiązań wieloserwerowych zadbaliśmy w naszym centrum danych o:

  • Optymalną temperaturę i wilgotność powietrza zabezpieczoną dwoma niezależnymi od siebie systemami chłodzenia wyposażonymi w awaryjne zasilanie.
  • Niezawodny system zasilania 230V - 50Hz, pochodzący z dwóch niezależnych źródeł i zabezpieczony zasilaczami UPS, przy stałym monitoringu elektronicznym, co sprawia, że urządzenia są zasilane nawet podczas awarii.
  • Zminimalizowanie ryzyka zalania serwerowni.
  • Najlepszy w Lublinie dostęp do Internetu, dzięki bezpośredniemu podłączeniu do punktu międzyoperatorskiej wymiany ruchy VTIX.
  • Szybką i stabilną łączność gwarantowaną w umowie o poziomie usług (99,99% Service Level Agreement), dzięki współpracy z wieloma operatorami.
  • Zapasową serwerownię.
  • Zaawansowane zabezpieczenia przeciwpożarowe z systemami monitoringu z funkcją powiadamiania oraz gaszenia gazem bezpiecznym.
  • Bezpośrednie połączenie z siecią Virtual Telecom.
  • Fizyczną ochronę  przed dostępem osób niepowołanych.

Poziom bezpieczeństwa w naszym centrum danych potwierdzony jest certyfikatem ISO 27001.

 

temperatura

 

Optymalna temperatura i wilgotność powietrza, regulowane i zabezpieczone dwoma, niezależnymi od siebie i posiadającymi awaryjne zasilanie systemami chłodzenia.

 

 

system zasilania

 

Znakomicie zorganizowany system zasilania 230V- 50Hz, pochodzący z dwóch niezależnych źródeł i zabezpieczony zasilaczami UPS, przy stałym monitoringu elektronicznym, co sprawia, że urządzenia są zasilane nawet podczas awarii.

 

 

dostęp do internetu

 

Najlepszy dostęp do Internetu w Lublinie, dzięki bezpośredniemu podłączeniu do punktu wymiany ruchu internetowego między operatorami - VTIX.

 

 

ryzyko zalania

 

Zminimalizowane ryzyko zalania.

 

 

łączność

 

Szybka i stabilna łączność (99,99% Service Level Agreement), dzięki współpracy z wieloma operatorami.

 

 

serwerownia

 

Zapasowa serwerownia.

 

 

zabezpieczenia przeciwpożarowe

 

Doskonałe zabezpieczenia przeciwpożarowe - system gaszenia gazem bezpiecznym, połączony z monitoringiem z opcją powiadamiania.

 

 

powierzchnia

 

Ponad 100m² powierzchni.

 

 

połączenie

 

Bezpośrednie połączenie do sieci Virtual Telecom.

 

 

ochrona fizyczna

 

Ochrona fizyczna budynku.

 

 

poziom bezpieczeństwa

 

Poziom bezpieczeństwa potwierdzony certyfikatem ISO 27001.

 

 

 


TOP